Projekt katalogu na wystawę "Co pozostaje" - okładka

Layout katalogu „Co pozostaje”

Na studiach stworzyłam layout katalogu wystawy artystycznej „Co pozostaje”

Katalog został zaprojektowany do wystawy, której tematem była pamięć. Przejrzenie materiału zawartego na wystawie zainspirowało mnie do wykorzystania efektu „3D” (przesunięcie kanałów R oraz B) jako czegoś niewyraźnego, co przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów, możemy jednak zobaczyć wyraźniej. Tym samym charakteryzuje się nasza pamięć. Jest ulotna, jednak dźwięk, zapach, zdjęcia pozwalają przypomnieć sobie to co zapomniane. Sama okładka opleciona jest ciemnym prostokątem przez środek – co daje złudzenie zwężenia na środku.

kat.copozostaje2 kat.copozostaje6 kat.copozostaje9

W publikacji wykorzystałam właśnie trzy kolory: czerwony, niebieski i czarny. Podział na języki widać na rozkładówce. Na każdej z parzystych stron był język polski, na nieparzystej – angielski. Dla rozróżnienia obu tekstów umieściłam angielskojęzyczny na ciemniejszej apli. Każdy z rozdziałów zaczynał się rozkładówką przez którą przechodził czarny pas, 1/7 pasa z okładki (7 rozdziałów), który przedłużony na kolejne strony stał się nawigacją. Wyróżniłam dwa typy odnośników – do innej strony z publikacji, oraz do innej publikacji.

kat.copozostaje1 kat.copozostaje7 kat.copozostaje8 kat.copozostaje5 kat.copozostaje10

Publikacja charakteryzowała się różnorodnością tekstów: wywiad, opis strony/bloga, proza, biografia. Wszystko to wymagało stworzenia odrębnych form przedstawienia treści.

kat.copozostaje12 kat.copozostaje11

Jeśli podoba Ci się moja praca udostępnij 😉